Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Zastupitelstvo 12.10.2011  -  16. 10. 2011

V Dašicích proběhlo minulý týden zastupitelstvo, kde se řešilo několik velmi významných bodů z hlediska finanční síly města v dalším období. O co jde?

Zastupitelé a diváci byli seznámeni s tím, že byl čerstvě městu vystaven Finančním úřadem výměr na odvod ve výši 11,34 M Kč z důvodu porušení rozpočtové kázně z akce „Rekonstrukce objektu č. 306 na 18 bytových jednotek v Dašicích“. Další výměr na penále ve zhruba stejné výši přijde. Zároveň proběhla informace o blíže nespecifikované výši nedoplatku na další, čerstvou dotační akci – Rekonstrukce kulturního domu. Jen tyto informace nám ukázaly potíže v řádu ročního rozpočtu města!!! Vedení města mlží, že nám může být odvod prominut. Stav státní kasy je také neuspokojivý, pochybuji o tom silně.

Nejpozoruhodnější – zvláště ve výše uvedeném kontextu – byl bod, kdy město pověřilo, aniž by to samo kdy jakkoliv primitivním způsobem zkusilo, firmu vymáhat pohledávku za fakturou vystavenou 31.10.2008 v původní výši 1,6 M Kč, splatnou 14.11.2008.

Firma je zastupována ing. Zdeňekm Paličkou, který byl v pozadí více velkých investičních akcí města v posledních letech. Faktura, která se bude takto vymáhat, byla vystavena za prodlení s nástupem a odstraněním záručních vad stavebníkovi – firmě BOSS s.r.o. z Vysokého Mýta. Pikantní je, že ing. Palička je ve výpisu z Obchodního rejstříku veden u firmy BOSS spol. s .r.o. jako spoluzakládající člen v letech 1993-1994. Ve firmě BKN spol.s r.o. byl také společníkem v letech 1992-1993 a ta byla pověřena mandátní smlouvou technickým dozorem investora (cca 265 tisíc Kč) u stejné akce. Se firmou BKN s.r.o. byla také podepsána smlouva na vypracování realizační projektové dokumentace za cca 758 tisíc ke stejné věci. Navíc během vlastní stavby firma Stavoinvesting s.r.o. (společník i jednatel ing. Palička) byla 5.1.2007 byla mandátní smlouvou pověřena výkonem inženýrské činnosti a projekční činnosti za 251 tisíc. Její součástí bylo, kromě zabezpečení vstupních podkladů, zabezpečnení smluvních vztahů pro provádění stavby a jiných aktivit také práce spojené s prováděním stavby a také práce po dokončení stavby!

Když domyslíme důsledky – většina přítomných (chyběl Racek a Halíř) zastupitelů (kromě Cirák, Janáková, Neruda) si prosadila, že předáme firmě k vymáhání částku, jejíž denní penále výrazně narůstalo z důvodu sazeb nastavených ve výběrovém řízení. Pokud se nevymůže nic, přišli jsme, jednou pro vždy, o možnost uplatňovat nárok u soudu. Dáváme do soukromých rukou to, co bylo něčí povinností vymáhat včas!

Z diskuse po skončení řádného jednání vyplynulo, že to nikdo vymáhat neumí. Bože?! Pokud máme vedením města pověřeny osoby, které něco neumí a nemají snahu se to učit a pracovat ve prospěch města, nemají tam co dělat!!

A co si o tom myslíte? Začínají nám kostlivci opouštět skříně? Kolik jich ještě bude? Za kolik milionů? A stále se hlásící otázka – Kdo za to může?

Ing. Alena Janáková

 


3 komentáře k “Zastupitelstvo 12.10.2011”

  1. pilot napsal:

    Jak tak čtu ty přiložené odkazy, tak mně přijde, že u p. Foldyny je právní bezvědomí proloženo i značnou mírou arogance. Na druhou stranu u zarytého komunisty mě to ani nepřekvapuje. Vždyť před rokem 1989 by se s podobným rýpalem rychle vypořádali.

 

Vložit příspěvek