Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Prodej části kasáren dne 13.10.2010  -  14. 10. 2010

Na posledním setkání této sestavy zastupitelstva se sešlo pouhých 11 zastupitelů, nebyli přítomní pánové Neruda, Hora, Halíř a Jelínek.

Svoláno bylo hlavně kvůli prodeji kasáren dva dny před volbami, na 13.10.2010.

Na posledním jednání (26.8.2010) proběhl první pokus o prodej, který mnohé překvapil, protože se v minulosti vedení města bránilo i pouhé debatě o možnostech prodeje. Přítomný ing. Dzhuhan osobně ve zkratce přednesl svůj záměr. Jeho firma DAVUM-VASYL DZHUHAN s.r.o. je zájemcem o koupi.

Byla velká diskuze, hlavně s ohledem na nedostatečně připravené podklady. Bylo řečeno, že je dostaneme do dalšího jednání. Tedy písemně - co je záměrem a mnozí z nás čekali odhady, event. jiné faktické podklady pro kvalifikované rozhodnutí o koupi. Nikdo z nás není realitní makléř a není to jeho profesí. Ke správnému rozhodování je nezbytné se spolehnout na kvalitu připravených podkladů.

Nestalo se, k jednání bylo předloženo v podstatě totéž, co posledně, jen o další kus (o 8805 m2 ) větší. Nakonec se jednalo o prodej celkem 16555 m2, na kterých jsou 4 budovy, ty o celkové ploše 3672 m2 ( ta již byla v souhrnu zahrnuta). Znamená to, že za 16555 m2 požadujeme 13 244 000 Kč. Tedy 800 Kč/m2.

MUDr. Dejdar žádal přímo stáhnutí bodu z jednání pro jeho nepřipravenost. Názor se setkal s výrazným nepochopením části zastupitelů i publika. Nepochopili, že to není proti prodeji, jen pro jeho lepší připravenost. Na dotaz proč to tak spěchá odpověď nezazněla. Plně jsem jeho argumentaci podpořila. Jeho návrh neprošel.

Když došlo na vlastní projednávání, na jeho stranu se přiklonil i pan Cirák, který se v současné době stará o majetek města a ing. Socha (velká praxe ve stavebnictví). Padaly i argumenty proti, ale ty polemizovaly s tím, zda prodat či ne, nevěnovaly se podstatě páně Dejdarových připomínek. Jeho argumenty byly nepochopeny či bagatelizovány. Při hlasování došlo k prodeji hlasováním 9 ku 2. Proti byl MUDr. Dejdar a já.

Všichni ostatní takto připravený prodej podpořili, konkrétně starosta Racek, místostarosta Mgr.Zikmund, pan Kohoutek, Ing. Foldyna, Mgr. Morávková, radní Čepková, pan Ďurišík, radní Ing. Vlasák, radní Klásek. Nikdo se nezdržel.

Ing. Alena Janáková

 


4 komentáře k “Prodej části kasáren dne 13.10.2010”

 1. řadový občan napsal:

  Žeby poslední prémie před volbami? A co takhle veřejná dražba?

  • moole napsal:

   +1 (= souhlasím s Vaším názorem)

   Naznačuje se zde zásadní pochybení vedení města. Proč se o takovéto věci rozhoduje dva dny před volbami, v 11 z 15 zastupitelů a jak je zde řečeno, prakticky beze změny oproti minulému pokusu o koupi? Proč nebyla místo tohto vypsána veřejná aukce, pokud má město dlouhodobý záměr kasárna prodat? Jak budou využity utržené peníze? Jak budou využita kasárna? Padl v tomto směru nějaký požadavek města? Vydá k tomu město prohlášení? Obhájí to někdo z města na poslední chvíli? Rád bych se mýlil. I kdyby to byla jen lenost a/nebo hloupost, ani ta by neomlouvala.

   Paní Janáková, děkuji za zprostředkování informací. Můj hlas máte dnes jistý. A určitě nejenom můj!

   • moole napsal:

    Sám se částečně doplním podle zápisu z jednání zastupitelstva z 26.8.2010:
    V záměru pana Dzhuhana je vytvořit z budov č. 7, 8, 9, 10 objekty k bydlení.
    Peníze utržené za prodej by město mohlo použít na opravu opatrovny a zateplení MŠ a ZŠ (toto ale není připravený koncept, ale jen okamžitá invektiva prezentovaná Ing. Zikmundem). Na tomtéž zastupitelstvu bylo také zároveň schváleno usnesení Z045/2010 o překlenovacím úvěru do výše 13 mil. Kč na financování zmíněných oprav. To nabízí další otázku – byl už úvěr vyjednán, a pokud ano, bude zrušen? (Dále pokud ano, kdo zaplatí zbytečné náklady a pokud ne, na co bude využit?)

    Navíc si neodpustím:
    Z042/2010 Zastupitelstvo ukládá starostovi města urychleně řešit propad v příjmech z plateb občanů, jako spolupodílníků na nákladech na vybudování kanalizačních přípojek. Na příštím zastupitelstvu předloží návrh na způsob řešení tohoto propadu.
    Předložil? 🙂

   • moole napsal:

    Ještě znova se doplním, jak se mi skládají střípky z Ozvěn, ze článku a ze zápisu ze zasedání. Škoda, že je v každém jen něco, nikde všechno a audiozáznamy, které obsahují všechno, radnice nezveřejňuje (ačkoliv na zastupitelstvo může přijít každý).
    O svolání této mimořádné schůze se jednalo už na posledím řádném zastupitelstvu, a měla se konat do konce září. To se zřejmě nestihlo, ale „bylo potřeba“ rozhodnout ještě před volbami. Otázky k překlenovacím úvěru ale platí..

 

Vložit příspěvek

*