Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Dašické kauzy  -  13. 10. 2010

Jak jsem se zmínila v článku o besedě 1.10.2010 v mrazírnách, asi současnou největší kauzou jsou Valy. Podrobně jsem popsala a vysvětlila, o co tam jde...

Ještě máme jednu kauzu o slušných penězích. Jedná se o fakturu ve výši cca 1,6 milionu Kč, která je vystavena na firmu BOSS, která rekonstruovala bývalý kasárenský dům u Pomníku padlých. Faktura byla vystavena, v souladu s podmínkami smlouvy za reklamace a zpoždění, na konci roku 2008 a ač je to k nevíře, nijak se, podle slov starosty z oné debaty, nevymáhá.

Má vazbu na jinou fakturu, jejímiž aktéry byla stejná firma a naše město. Šlo o fakturu na 1,9 milionu, vystavenou už na přelomu let 2007 a 2008 firmou (popsala bych ji přesněji, ale nedostala jsem tu důvěru, aby mi byla ukázána). Město ji mělo zaplatit, ale byla vystavena zřejmě neoprávněně. Město ji v účetnictví, podle slov vedení, zavedenu nemá. A tedy nebyla a nemohla být proplacena. Jednu dobu ji firma velmi aktivně vymáhala.

A teď to teprve začíná být zajímavé. My jsme nezaplatili neoprávněný doplatek, ale nevymáháme fakturu takové výše.

Proč?

 


Jeden komentář k “Dašické kauzy”

  1. moole napsal:

    Jistě to tu někdo ze zastupitelů čte – přidávám se proto k otázce autorky: Proč?

 

Vložit příspěvek