Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Co nás čeká a nemine  -  12. 10. 2010

Jak jistě všichni víte, čekají nás pátek a sobotu komunální volby. Jsem rád, že se zde rozproudila v poslední době konečně diskuse, na jejímž základě si může každý udělat svůj obrázek o kandidátech do zastupitelstva. Před dvěma týdny jsem byl pozván na radnici do Skutče. Pan starosta nás pozval, aby poděkoval týmu dorostenců SDH Zbožnov ( patří pod Skuteč) za získání titulu Mistrů České republiky v požárním sportu. Pro vysvětlení jen uvedu, že můj syn Michal byl členem týmu a já jsem pomáhal trenérovi Jaromíru Lidmilovi s přípravou na postupová kola. Po oficiálním přivítání následovala diskuse a já jsem s panem starostou diskutoval o občanské vybavenosti ve Skutči. Byli jsme pozváni na prohlídku nové sportovní haly, kterou město otevíralo minulý měsíc. Hala je skutečně nádherná. V jedné části je multifunkční tělocvična o velikosti tří nohejbalových kurtů, v druhé části prostor pro tři pinkpongové stoly. Sociální zařízení je samozřejmostí, stejně jako dosud neotevřený bufet. V prvním patře je hlediště se sociálním zázemím. Hned vedle se nachází fotbalové hřiště s atletickým oválem. V jeho sousedství je krytý zimní stadion. Ve městě se nachází také krytý plavecký bazén, koupaliště se dvěma tobogany a kulturní klub. To vše ve městě s 5400 obyvateli s přidruženými obcemi. Já vím, že jsou Dašice ani ne poloviční. Přesto se ale ptám, co zde máme my? Kromě fotbalového hřiště, školní tělocvičny, malého dětského hřiště u hospody a v současné době rekonstruovaného kulturního klubu v Opatrovně zhola nic. Kultura se omezuje pouze na taneční zábavy v hospodách, posvícenské výstavy a koncerty, ples hasičů v exilu v Kostěnicích a vítání Mikuláše. Pokud jsem ve výčtu na něco zapoměl, tak se omlouvám. Vše je ale možné pouze díky několika nadšencům, kteří tomu věnují svůj drahocenný volný čas. Já moc dobře vím, že vše stojí mnoho peněz a nic není ideální. Mnohé obce se neúměrně zadlužily díky megalomanským projektům. Přesto bych byl rád, aby se u nás s rozumem tyto věci postupně zlepšovaly. Minimálně jako ve všech okolních vesničkách, kde mají dětská hřiště a tenisové kurty. Namátkou: Komárov, Roveň, Ředice a.t.d. Teď máme všichni jedinečnou možnost ovlivnit na další čtyři roky dění v naší obci. Nebudu nikomu radit, ať volí Losnu, nebo Mažňáka. Jen bych byl rád, aby si každý v duchu probral, kdo pro něj co udělal. Někteří nám to ukazují už dlouhé roky a není tudíž o nich žádných pochyb. Proto bych jen popřál všem dobrou volbu pro Dašice.

 


 

Vložit příspěvek