Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Zaplavování nemovitostí v Jižní ulici  -  11. 10. 2010

Náš problém se zaplavováním sklepů se objevil poté, co byly do kanalizace připojeny další nemovitosti z nové výstavby v naší ulici.

K prvnímu velkému vyplavení nemovitostí odpadní vodou z veřejné kanalizace došlo 22.6.2006 po přívalovém dešti. A můžu Vás ubezpečit, že to rozhodně není nic příjemného. Další velké vytopení bylo 25.6.2008. K drobnějším zaplavením odpadní vodou dochází opakovaně.

Ústní žádosti o řešení situace nikam nevedly. Dne 1.8.2006 byl Městskému úřadu v Dašicích zaslán první přípis, kde byl starosta města p. Ladislav Racek informován o problémech s nedostatečným odtokem odpadní vody do kanalizace a následným vyplavováním sklepních prostor nemovitostí v Jižní ulici. Tímto neřešeným problémem tak opakovaně dochází k našim majetkovým škodám.

Nedošlo k řešení, vedení města se k problému naprosto otočilo zády. Na naše dopisy a následné urgence nebylo reagováno. O pomoc jsme požádali Krajský úřad Pardubického kraje, znalce z oboru, společnost Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s., Magistrát města Pardubic a další instituce. Bohužel ani tak k vyřešení situace dosud nedošlo.

Za město jednal pan Racek, ale ne vždy se šetření za město účastnil. Nelíbí se nám přístup vedení města, které se vyhýbá skutečnému řešení. Pan Racek nejprve náš problém bagatelizoval, jeho přístup byl odmítavý a liknavý, vyhýbal se zodpovědnosti a skutečnému vyřešení problému. Nejen že se občanům nesnažil pomoci vyřešit jejich problém, ale brání se tím, že nekomunikuje. Vstřícnosti, ochotě a pomoci se nedočkáte. Všechny dokumenty a propočty jsou dle něho v pořádku, jen to zkrátka nefunguje, jak má - „S tím se, občane, musíš smířit, mě se to netýká!“

Neřešení problému v zastoupení právníka spěje k soudu. Ale vůbec tomu tak nemuselo být.

Eva Šafaříková

 


4 komentáře k “Zaplavování nemovitostí v Jižní ulici”

 1. Karel napsal:

  Je fakt smutný,že zrovna Šafaříkový nikdo nepomůže,takový dobračisko ženská,která už v Dašicích pomohla tolika lidem….

 2. řadový občan napsal:

  Lehni Karle, jestli má někdo pro Dašice něco dělat, tak to není řadovej občan, nýbrž v první řadě starosta (cha!) s celou tou zvolenou bandou, tak si ty štiplavý kecy vážený pane nech na starou do koupelny…

  • Přemysl Socha napsal:

   Pokud by jste měla zájem, tak mohu být nápomocen pro konzultace. Pokud se dostanu k projektu kanalizace a ukážete mi to na místě, pak uvidíme, na co projektant zapoměl. Už jsem podobnou věc řešil v rámci jedné naší stavby. Do vyřešení problému obcí je možné udělat jediné. Osadit si na přípojku kanalizace zpětnou klapku, aby se Vám voda nevzdouvala zpět z hlavního řadu. To můžeme taky kouknout na místě. Pokud máte zájem o pomoc, pak kontakt je na http://www.vodnikola.cz

 3. občan obce napsal:

  Pokud nepomůže, ani kraj doporučuji obrátit se na ombudsmana či případně otevřeně dát najevo jak krajskému úřadu tak městskému úřadu v Dašicích, že média budou rádi za každou reportáž. Určitě by se v Dašicích našlo více věcí, o kterých by se pak případně s novinářema dalo pohovořit. Viz třeba plán zimní údržby (údajně je, nikdo ho nikdy neviděl nebo třeba neobvyklý prodej kasáren…a další a další kauzy co se probírají i tady) Mladý reportér by určitě rád udělal kariéru a prorazil….

 

Vložit příspěvek

*