Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Byrokratický kůň opět zařechtal na louce rozkvetlé byrokracie!  -  22. 8. 2010

Byrokratický kůň opět zařechtal, tentokrát nad předpisy společnosti VAK a.s.!

Když jsem přišel v polovině července t. r. přímo do pokladny VAKu v Teplého ulici v Pardubicích, osobně zaplatit složenku za spotřebu vody, domníval jsem se, že se v této akciové společnosti rozumě s příslušnými úředníky dohodnu, na určité úlevě při placení stočného. Málem se tomu tak stalo, ale opět přicválal kůň osedlaný
normálnímu člověku nepochopitelným byrokratickým předpisem a bylo po rozumné domluvě!

V čem je problém? Před pár lety jsme si koupili menší rodinný bazén, do kterého se vejde asi 11 kubíků vody. Bazén je vzadu na zahradě a nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych měl vodu zjara vypouštět do kanalizace (vzhledem ke vzdálenosti by to ani nešlo a proč bych to taky dělal, když voda přirozeně vsákne do země). Od známých jsem slyšel, že lze Vak a.s. požádat o odpuštění stočného a je to logické, poněvadž voda z mého bazénu NIKDY neproteče kanalizací. Někdo by řekl, že to nestojí za tu námahu a doprošování, ale čtyři stovky za 11 kubíků stočného na ulici jen tak nenajdete! Nejvíc mě ovšem rozladilo, když jsem se od příslušné referentky dozvěděl, že majitelé bazénů s kapacitou až nad 30 mohou žádost o „odpuštění“ stočného v souladu s předpisy VAKu a. s. uplatňovat a bude jim vyhověno! Ták a je to! Logika je v trapu! Ten, kdo si koupí obyčejný,
menší bazén za pár tisícovek, ten bude stále platit stočné jako mourovatej a ten, který má bazén v řádů stovek tisíc, tomu se stočné raději odpustí! Pevně jsem však přesvědčen o tom, že právě majitelům nad třicetikubíkových bazénů, je placení stočného tak nějak šum a fuk.

Až se budete rozhodovat, jaký bazén si pořídíte, zvolte ten největší. Já na zahradě končím s pěstováním brambor, získám prostor a „jdu“ do třicetikubíkového bazénu, snad se do té doby ten byrokůň nesplaší a současně platné předpisy nerozdupe!

Vladimír Stibor, Dašice

 


 

Vložit příspěvek