Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Že by nový Bermudský trojúhelník?  -  16. 4. 2010

Jako bermudský trojúhelník anebo také ďáblův trojúhelník je označována oblast ležící mezi Miami na Floridě (případně jižním cípem Floridy), Portorikem (město San Juan) a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. V minulosti se zde ztratilo beze stopy mnoho letadel a lodí. Jak se v poslední době zdá, došlo k vytvoření obdobného trojůhelníku v Polabské nížině mezi obcemi Zminný, Lány a Kostěnice. Přímo ve středu onoho pomyslného trojúhelníku leží městečko Dašice. Zatím nedošlo ke zmizení tak velkého objektu, jako je loď, nebo letadlo. Zato menší objekty mizí velice často a rychlým tempem. Například zmizelo vybavení novostavby, věci ve mlýně, zboží v obchodě, i moje kolo ze stojanu. Opravdu nechápu. Místní domorodce ( dašické občany) obchází strach, co se ještě ztratí. Zabezpečují své majetky lepšími zámky, vše si uklízí. Snažil jsem se přijít oné záhadě na kloub. Zajímavou souvislostí je, že zhruba ve stejné době, kdy se začaly zmíněné úkazy objevovat, se do Dašic přistěhovala početná skupina lidí. Zprvu jsem se domníval, že se jedná o nějaké etnikum. Později jsem přišel na to, že se jedná nejspíše o kouzelníky. Proč by jinak bydleli v domě hrůzy a nechávali věci mizet, že? No jsem konečně rád, že se děje u nás něco zajímavého. Jak říkal pan exministr Kocáb, musíme mít porozumění i pro druhé. A tak tedy nevolám po represi vůči těmto kouzelníkům. Konec konců komu bych si stěžoval, když jsme Městskou policii zrušili. Stejně policisté neprocházeli Dašice tak často, jako naši milí kouzelníci. Protože jsem dobře pracoval, šéf mi dal mimořádnou odměnu a já si koupil nové kolo. Už se těším, až mi ho místní Copperfieldové zase odčarují.

 


13 komentářů k “Že by nový Bermudský trojúhelník?”

 1. Skinhead napsal:

  No to je síla, co si ( Rómové ) všechno ukradnou. Jejim malím mozkům ani nedojde, že když už nemakaj, že si věci nemohou jen tak brát. Proč neustále omlouvat? Jsou to kočovníci, tak ať si táhnou někam jinam. Hamba těm, co se jich zastávají. Tohle už není demokracie, ale rasizmus ze strany ( Rómů ). Jen pár slovy ¨Je to ŠKODNÁ‘

 2. Křemílek napsal:

  Žiji v Dašicích už nějaký ten pátek,byl tu celkem klid a mír,člověk byl spokojen,později si i děti měly kde hrát,škola,školka,všechno jakž takž fungovalo..Za to teď nefuguje vůbec nic!Blíží se volby a já přemýšlím,zda se vůbec do volební místnosti vypravit,stydím se za naši politiku,stydím se za čechy,že dopustí to,že jejich pracovní místa jim přebírají cizinci,všichni to víme,všichni to vidíme a nic se neděje,změním to mým jedním hlasem?Nedávno se mi naskytl pohled do otevřeného dvora v Havlíčkově ul.to byl pohled pro Bohy..fara je na proti,tak co se divím,že?Vše co se vešlo do velikosti okenn.rámu končí na spol.dvoře,nemluvím o odpadcích,mezitím zaparkované dětské kočárky,hrající si děti,chut volat hygienu a sociálku mě přešla,po té co se mi naskytl další pohled-okupovaná autobus.zastávka,nemluvím o slovníku který zněl po dašickém náměstí,mezitím pobíhaly školní děti,čekající na autobus směr pryč..člověk by jim i záviděl,že uvidí Dašice až druhý den!!!Lidi proberme a dělejme něco jinak bude kočovný národ z nás!!

  • mimozemstan napsal:

   Úplný souhlas s publikovaným článkem i reakcemi. Škoda, Dašice mohly být malebným městečkem uprostřed známého trojúhelníku Pardubice – Chrudim – Holice. Bohužel dašičtí radní zřejmě promarnili tuto šanci, neb nic nečiní k rozkvětu Dašic. Naoko se starají, ale v podstatě jen sami o sebe, v Dašických ozvěnách se pouze chvástají, kritiku neberou, ba dokonce cenzurují. Dobré snad jen, že “ Na každou svini se voda vaří“, nebo že by “ Boží mlýny…?“. „Ne vždy každou špínu vypereme v Pervolu!!!“
   Těšme se na komunální volby a změňme alespoň aparát.

 3. Rumburak napsal:

  Toto ignoranstvím našich lidí mě dosti vadí, ano je to neskutečné co si Romové můžou dovolit.Pak si člověk přečtě v Dašických ozvěnách radu, že se máme zamykat, chránit si majetek .. ,ale proč my ??Proč s tím Město Dašice něco neudělá ??? Źe by proto, že se vlastně zatím nikomu nic nestalo… To si necháme Dašice rozkrást pod rukama. A jedna osobní, když se mě známý zeptají kde bydlím a já odpovím Dašice, reakce jejich Dašice = Romové.

 4. Morgana napsal:

  Absolutně souhlasím se všemi příspěvky. Asi většina z nás již víme, co se včera v noci stalo panu Prorokovi. Nějak extra osobně ho neznám a nechci soudit, ale je to dašický občan a proto nabádám všechny,aby to tak nenechali. Romové se chovají jinak, tahle banda špíny, co se sem přistěhovala se nedá označovat ani slovem cikáni. Ani zvířata se takto nechovají. Co je to za chování?Napadnout člověka ve 22 lidech. Věřím tomu, že kdyby tam nešel ten dotyčný, že by ho umlátili k smrti a co se jim stane? Nic !!! Ve finále s tím bude mít opletačky ještě chudák pan Prorok, protože se jim dovolil něco říct a určitě to mělo rasový podtext a ti chudáci se jen bránili. HNUS. Já osobně jsem nikdy nic proti cikánům neměla. V podstatě jsem neměla důvod. Cikáni z Dašic se až na vyjímky chovají slušně, pracují, chodí do školy, slušně se oblékají a to že se občas někdo někde popere není výsadou také jen „černých“, znám spousty bílých, kteří se chovají mnohem hůř. Dašických cikánů, kteří zde jsou odjakživa je mi teď celkem líto, protože ta špína, která se nastěhovala do domu hrůzy v Havlíčkově ulici a jen škodí, bude bohužel házet špatné světlo i na ně. Na obranu zastupitelstva a úředníků z Dašic musím říct, že se obávám, že oni s tím nicmoc dělat nemohou. Pokud ten dům ve kterém bydlí vlastní soukromník, těžko s tím město hne. Jediný způsob, jak se jich zbavit je protizákonný. Nejlepší by bylo se spojit, vlítnout tam a vymlátit to všechno. Obávám se ale, že pokud tento včerejší incident necháme bez reakce a odezvy, budeme se muset opravdu hodně bát chodit za tmy domů a co naše děti? Má známá byla na procházce s kočárkem, nikoho si nevšímala a cikáni na ni z ničehonic začali řvát, že je bílá svině. Tak kde to jsme? Já sama za sebe můžu teď na sto procent říct, že pokud někdo z těch šmejdů sáhne na mou rodinu nebo na mé přátele, nemilosrdně mu klidně bodnu kudlu do břicha a klidně si ponesu veškeré následky. Pokud jim nadále budeme ustupovat, sežerou nás.

  • mimozemstan napsal:

   Jistota, že obec nemá prsty v osídlování „domu hrůzy“ není. Na každém šprochu je pravdy trochu a prý pan starosta dostal údajný dům k dispozici od majitele a on náš pan radní ho prý nabídl Magistrátu Pardubice a ten pobyt Dunovcům platí, takže opět zamysleme se nad vedením našeho městečka. Stejně jako s Kataforesis a jiné, tak i vtomto případě jdou radní proti spořádaným občanům.

 5. běloch napsal:

  Přátelé nazývejme to pravými slovy: Je to smradlavá špinavá verbež!!!A tím nemyslím naše rodné Romy,kteří tu žijí již řadu let.

 6. troska napsal:

  Náčelníku nějak se ti to tu rozjelo 😛

 7. Morgana1 napsal:

  Souhlasím a doporučuju se řádně zamyslet nad tím, koho budeme volit !!! Současného starostu bych rozhodně z kandidátky vyškrtla !!!!

 8. Láďa napsal:

  Jste takový jací jste lidé bez hrdosti kteří čekají až Vám někdo pofouká bolístku jak to dělaly rodiče vypovídá to o charekteru národa který si nechá vše líbit i když jsem se do Dašic jen PŘISTĚHOVAL nechápu že si nebráníte svoji obec a své zájmy (rodina,majetek,hrdost,atd) pro to aby Vás někdo neohrožoval taky sami něco musíte něco udělat

 9. Láďa napsal:

  Asi si za to můžete malinko sami svojí zbabělostí hrdinové

 10. Jana Stejskalová napsal:

  Ani jsem nepomyslela, že bych zrovna sem psala někdy příspěvek…. Do Dašic jsem se s manželem přestěhovala před více jak 10 lety,do ulice 28.října…krom té naší šílené silnice, co tu my na tom našem konci máme, se mi ta naše ulice líbila….až do teď…..bohužel…tak nějak a nemyslím si že vlastní vinou,jsme se najednou ocitli mezi lidmi,kterým bylo něco vykradeno a poničeno!Musím napsat, že jsem velmi zklamaná a smutná z toho,co se tu v poslední době děje.Avšak naprosto nesouhlasím s panem Láďou…. já jsem hrdý člověk , bolístky mi nikdo nefouká a opravdu málo co si nechám líbit…. necítím se jako zbabělec, ale ani ne jako hrdina…. řekněte mi pane Láďo Váš recept jak zatočit s lidmi ,kteří jdou nad ránem hrdinně vstříc svému lupu… ničit a plenit majetek cizích – pracujících.Věřte , že si Váš recept na to , jak zahojit Dašice nepřečtu jen já…. Děkuji Jana Stejskalová

 

Vložit příspěvek