Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Prasata  -  13. 10. 2009

SnímekDašice, jak jistě všichni vědí, nejsou zrovna turisticky atraktivním místem. Nemáme zde lesy, hory, ani větší vodní plochy. Městečko obklopují lány s obilím a kukuřicí. Máme tedy velice málo klidových míst k odpočinku. Já mám už odmala velice rád louky přiléhající k silnici Dašice - Ředice směrem na Komárov. Jako malé dítě jsem tam často jezdíval s dědou na žampiony, nebo pouštět draka. Později, když jsem začal lepit modely házedel, jsem tam zase jezdíval zalétat si s panem Jandou. Když se nám narodily děti, tak jsme tam zase s manželkou často chodili na procházky. Téměř vždy tam ale byl i někdo další. Prostě opravdu místo klidu k odpočinku. Vždy mi ale hrozně vadilo, že si z remízku a místa pro přistání práškovacího letadla někteří naši spoluobčané dělají smetiště. Byl jsem rád, že technická četa na popud vedení města před nedávnem celý prostor vyčistila a uklidila. Před čtrnácti dny jsme s manželkou a synem využili jednoho z posledních krásných odpolední letošního roku a jeli se projet na kole. Dojeli jsme až ke zmíněným loukám. Tušíte správně co jsem tam uviděl. Bordel. Nedokážu pochopit, jak někdo může vzít igelitovou tašku, naložit ji do auta a odvézt dva kilometry daleko, aby jí zahodil do potoka. To je pořád ještě málo, nějaký ekolog recykloval osobní automobil. Železo odevzdal do sběru a to co nikdo nechce, tedy plasty, gumy a.p. naložil na nákladní automobil, dovezl k potoku a tam to vyklopil. Když už tam byl, tak ho napadlo, že by se mohl zbavit taky eternitu, který je karcinogení a otočil se s fůrou ještě jednou. Přemýšlel jsem o tom, kdo může něco takového udělat. Došel jsem k jednoznačnému názoru. Tohle může udělat jenom prase. Takovýmto věcem se dá zabránit jen velice těžko. Jak ale říká přísloví, na každého jednou dojde. Doufám tedy, že se to jednou dotyčnému vymstí. Na závěr si dovolím ještě jednu poznámku. Téměř všechny subjekty, které šly v Dašicích do voleb, měly ve volebním programu sběrný dvůr. Jsou za námi tři čtvrtiny volebního období a bohužel zatím nemáme stále nic.

 


 

Vložit příspěvek