Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Mistři světa z Dašic  -  3. 8. 2009

mistři světa

Vážení čtenáři, velice rád bych se s Vámi podělil o radost, kterou mi udělal Leoš Kříž a můj syn Michal. Nebudu podrobně popisovat celou historii toho, jak se ocitli s družstvem starších žáků SDH Chlumec nad Cidlinou na mezinárodní olympiádě CTIF dětí i dospělých v Ostravě.  Omezím se pouze na to, že nikde není dost šikovných dětí, a proto byl Leoš s Michalem osloven panem Petrem Zborníkem (trenérem zmíněného družstva), zda by se nechtěli olympiády zúčastnit. Oba svolili a začali se poctivě na tuto událost připravovat. Stálo je to oba dost volného času. Od podzimu do jara každotýdenní tréninky v hale v Chlumci, v létě potom soustředění a přípravné závody v naší republice a Rakousku. Protože naše sdělovací prostředky, narozdíl od zahraničních, nevěnovaly události téměř žádnou pozornost, neměl jsem žádné tušení, o jak velkou událost se jedná. Konečně nastal den D a družstvo odjelo do Ostravy. Michal se potýkal s angínou, ale odjet prostě musel.  Děti v Ostravě absolvovaly kromě tréninků,  také například představení národů, táborovou olympiádu a další akce. Nádherné bylo zahájení Olympiády, nástup národních družstev a zapálení olympijského ohně.  Atletický stadion ve Vítkovicích byl zaplněn takřka ze sta procent. Diváci přijeli za svými borci nejenom z blízkého Polska, ale také z Rakouska, Německa, Ruska a.t.d. Vždyť zde bylo zastoupeno téměř pětadvacet zemí světa.  Vlastní závod se uskutečnil ve čtvrtek 23.7. ráno.  Zúčastnilo se ho padesát družstev starších žáků. Chlumečtí zahájili soutěž požárním útokem CTIF. Jejich pokus se jim velice podařil a vytvořili nový světový rekord na hranici 39 vteřin. S takovým skvělým výsledkem jsme netrpělivě očekávali druhou disciplínu, štafetu CTIF. Děti ji zaběhly také velice pěkně a obsadili 4. místo. Celkově po součtu obou disciplín zvítězily ve své kategorii a porazily takové favority, jakými byly družstva Rakouska a Ruska. Tak se poprvé v historii České republiky podařilo získat našemu družstvu putovní pohár zvaný VETTER CUP (Zájemci si o něm mohou přečíst níže) a odměnu v přepočtu 60 000,--Kč. Zcela úžasné bylo přivítání vítězů v Chlumci. Mistři projížděli  na hasičském autě se zapnutou sirénou a majáky městem. Lidé je vítali s transparenty "Děti děkujem". Já bych chtěl závěrem poděkovat Petru Zborníkovi za jeho perfektní přípravu družstva a všem jeho členům za předvedený výkon. Oběma "našim" klukům, Leošovi a Michalovi bych chtěl popřát, aby úspěšně pokračovali ve své sportovní kariéře a zároveň bych je chtěl upozornit, aby neusnuli na vavřínech.

Vetter

CTIF VETTER-POHÁR

Od svého založení v roce 1964 vyvinula firma Manfred Vetter spol. s r.o.& Comp., Zülpich, Německo mnoho nových produktů pro hasiče, záchranné složky a také pro ochranu životního prostředí, jako jsou např.: pneumatické zvedací vaky, těsnící vaky prostředky pro absorpci oleje apod. Tyto produkty jsou vyváženy do ca 100 zemí světa.

Prostřednictvím svých velice dobrých kontaktů na hasiče a mezinárodního zaměření se firma Vetter stala v roce 1985 členem CTIF ( Mezinárodní komise pro prevenci a hašení požárů). Jako poděkování za celosvětově vynikající spolupráci s hasiči a k podpoře mládeže i mezinárodních soutěží mladých hasičů (vyšší motivace) zadala firma Vetter v roce 1988 respektované umělecké zlatnici  Mechthild Baumann z Kolína nad Rýnem zakázku na zhotovení stříbrného poháru ze 4 kg stříbra s možností  vygravírovat 30 jmen vítězů.

Aby byla umožněna eventuelní oprava, byl pohár vytvořen z více jednotlivých dílů a poté sešroubován centrálním šroubem.
Právě včas k mezinárodní hasičské soutěži roku 1989 ve Varšavě byl putovní Vetter-Pohár  v dnešní ceně ca 26.000 € dokončen  a mladí hasiči o tento impozantní pohár mohli poprvé bojovat. Pro snížení nákladů na dopravu účastníků soutěže, a to nejen z východních zemí,  věnovala firma Vetter navíc ještě pro první tři družstva finanční prémii, která je garantována až do roku 2050 (dnešní kapitálová hodnota ca 48.000 €)Od roku 1989 se vítězem stalo pětkrát Rakousko, jednou bývalá ČSFR a v roce 2001 v Kuopiu/Finsko i poprvé hrdé Rusko. Druhá místa obsazovala ponejvíce mužstva z Rakouska, zatímco na třetí místa se pomalu probojovávala mužstva z Polska, Portugalska, Čech a Slovenska.

Stav k roku 2005-pozn. překladatele Pavla Miffka.

 


 

Vložit příspěvek