Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Čarodějnice  -  14. 5. 2009

Ve čtvrtek 30.4. se opět na místním fotbalovém hřišti konalo "pálení čarodějnic." Jako v předešlých letech přišlo mnoho rodin s dětmi. Pořadatelé, pod vedením Lady Morávkové, pro děti připravili hezký program. Děti si užívaly různé sotěže s čarodějnickou tématikou, tančily na reprodukovanou hudbu, nebo sledovaly doprovodný program. Náhodou jsem byl přítomen již u příprav na tento večer. Byl jsem velice překvapen, s jakou chutí se do příprav pustila celá skupina žen. Nebylo to pouze tím, že většina z nich jsou také maminky. Očividně je to celé bavilo. Sledovat je takzvaně " V akci" bylo skutečně zážitkem. Ač převlečené za čarodějnice, velice jim to všem slušelo. Děti nezůstaly pozadu. Většina z nich přišla také v maskách. Součástí programu bylo proto i vyhlášení nejhezčí čarodějnice. Tradičním vyvrcholením byl soud s čarodějnicí a její upálení. Pevně doufám, že Venda Mareš, který celou akci fotil, přidá brzy nové fotografie do galerie. Doprovodný program sestával z vystoupení břišních tanečnic a krátkého vystoupení skupiny historického šermu s ohněm. Jak jsme se bavili s ostatními, průvod dětí s lampionky by bylo lepší uspořádat samostatně. S ohledem na časovou náročnost celého večera se vychází ještě za světla a lampionky tolik nevyniknou. Co jsem ovšem nepochopil vůbec, bylo rozhodnutí o odpálení ohňostroje před soumrakem. Pyrotechnika také není nejlevnější a vystřílet ji za světla je mrhání penězi. Zaslechl jsem mezi přítomnými uštěpačné poznámky, že se u nás v Dašicích bude příště střílet ohňostroj v poledne. Pořadatelé byli také rozhořčeni, protože toto hloupé rozhodnutí kazilo hezký dojem z akce. Děkuji tedy všem, kteří se o tento hezký večer zasloužili.

 


 

Vložit příspěvek