Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Posilovna v Dašicích  -  17. 4. 2009

Rok 2008 byl druhým rokem činnosti oddílu. Několik původních členů odešlo, další naopak přišli. Celkový počet cvičenců se oproti předešlému roku ještě zvýšil, ačkoli jsem myslel, že dvanáct je maximální kapacita stávajících prostor. Nově začala posilovnu navštěvovat skupina dorostenců. Tito dorostenci se zaměřují zejména na cvičení s vlastní vahou těla, pro zvýšení tělesné kondice.
Díky finančnímu příspěvku SK Sparta, jsme mohli vyměnit další podomácku vyrobený stroj, tricepsovou kladku, za profesionální od firmy STANMARK. Díky vlastním prostředkům, které členové mezi sebou vybírají, se podařilo zakoupit i další nářadí, například spiningové kolo, boxovací pytel a další pár jednoručních činek.
Největším problémem oddílu jsou nevyhovující prostory v bývalých kasárnách. V zimním období byla místnost vytápěna jedním dvoukilowatovým přímotopem a teplota v místnosti jen těsně přesahovala hranici 10°C. Také sociální zařízení v budově, sestávající z jednoho umyvadla a dvou záchodů, je v neodpovídajícím stavu.
Pokud by se pro oddíl kondičního cvičení našel vhodný prostor, rádi bychom rozšířili vybavení zejména o druhé spiningové kolo, steppery a další vybavení zaměřené pro cvičení žen. Myslím, že vzhledem ke každodennímu cvičení je oddíl jedním z nejaktivnějších v rámci SK Sparta Dašice.
Další činnost oddílu bude zaměřena stejným směrem, tedy nekomerčním kondičním cvičením. Pokud nám bude valnou hromadou schválena opět dotace, bude využita na výměnu podomácku vyrobeného nářadí za profesionální, pro zlepšení bezpečnosti cvičenců.
I když se členové nezúčastňují soutěží, jsou již výsledky patrné. Kromě získání dobré fyzické kondice, formování postavy, redukce tělesného tuku, popřípadě tělesné přípravy pro další druhy sportu, se pravidelné cvičení pozitivně projevilo i jako vhodné rehabilitační cvičení pro jednoho člena, po závažném onemocnění svalstva. To je podle mého názoru hlavním smyslem činnosti našeho oddílu.

 


 

Vložit příspěvek

*