Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Jak fungujeme  -  27. 1. 2009

Družstvo mladších a starších žáků už funguje momentálně druhým rokem, dorost začal až v půlce roku 2008.
V Dašicích jsme měli problémy se sehnáním tréningové dráhy a zázemím. Ze začátku jsme dlouhou dobu přežívali v hasičárně, naše dráha byla asfaltová silnice, kde stále projížděla vozidla a na fotbalové hřiště jsme měli zákaz, protože by jsme jim ho "podupali". Když už nám to lezlo na nervy, tak po přitlačení na osoby na městském úřadě, nám byla přidělena místnost a dráha v bývalých kasárnách. Nebylo to nic extra, dráha s nerovným povrchem a příliš krátká pro Požární sport, ale do přidělené místnosti jsme alespoň přestěhovali všechny věcné prostředky a překážky, které už jsme neměli kde uskladnit. Tato dráha je po novém rozhodnutí opět jen dočasně a budeme moci využívat v dnešní době stále upravovanou dráhu u fotbalového hříště, které mělo sloužit jako tréningová plocha pro fotbalisty. Momenálně se přes zimu se žáci scházejí v družině základní školy každé úterý a středu a v sobotu ve školní tělocvičně. Dorost každou neděli také v tělocvičně.
Ze začátku o nás v Dašicích nebyl moc na vyšších místech zájem vůbec, asi si říkali, že jsme zas nějací blázni, co jen blbnou. Po nějaké době, když bylo vidět, že to tu myslíme vážně, tak se něco začalo dělat. S nízkou částkou, co jsme dostali od města, jsme si většinu věcných prostředků museli sami vydělat na nabídnutých brigádách a něco nám zakoupil Sbor hasičů v Dašicích.
Teď už jedeme na "plný pecky" ve třech věkových kategoriích, ale stále řešíme nějaké problémy, ale ty už většinou umíme zvládnout, po tom čím jsme si prošli. Brzy začne sezóna, tak se musí v první řadě kvůli bezpečnosti zakoupit 10 ks přileb, jelikož ty naše staré už nevyhovují, a pro požární útok je zapotřebí hasičská káď. Jako další máme v plánu zakoupit nový sportovní rozdělovač, sadu sportovních hadic pro mladší a starší žáky a sportovní proudnice.

Leoš Kříž - SDH Dašice

 


 

Vložit příspěvek

*