Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Máme se čím pochlubit  -  20. 11. 2008

Současné dění v Dašicích by se dalo nazvat okurkovou sezónou. Sice je mnoho věcí v běhu, nicméně žádná není v současné situaci v takovém stádiu, aby se o ní dalo pravdivě informovat. Za zmínku stojí snad pouze vznik nových webových stránek http://dsice-dorost.wgz.cz/ , dále úprava plochy za fotbalovým hřištěm pro účely tréninku mladých hasičů a fotbalistů.

Rád bych se tedy vrátil k záležitosti staršího data. Naši mladí hasiči se zúčastnili 18.10.2008 braného závodu ZPV ve Volči, který se bude započítávat do okresního kola hry "Plamen". Sotěže se zúčastnili mladší žáci, starší žáci a dorost. Protože mám nejblíže k dorostu, který jsem na tento závod připravoval, dovolte mi, abych se zmínil právě o něm. Věřím, že o činnosti mladších a starších žáků Vás budou informovat jejich trenéři. Závod ZPV je branným orientačním závodem v neznámém terénu, kde družstvo plní následující disciplíny:

1) Střelba ze vzduchovky

2) Šplh

3) Přeskok přes vodní příkop

4) Určování PHP a věcných prostředků

5) Optická signalizace

6) Základy první pomoci

Nedílnou součástí je též přesun podle azimutů. Na soutěž jsme se připravovali téměř dva měsíce. Všichni členové dorostu přistupovali k přípravě zodpovědně a se zájmem. Bylo těžké rozhodnout, kdo bude členem pětičlenné hlídky a kdo se nakonec zúčastní jako jednotlivec. Nakonec jsem se rozhodl pro hlídku ve složení: velitel - David Alexa, členové - Marek Jelínek, Michal Ďurišík, Milan Mareš, Martin Čihák a jednotlivci - Petra Marešová a Leoš Kříž.

Péťa Marešová byla jedinou dorostenkou, která se jako jednotlivec závodu zúčastnila. Bojovala tedy jen sama se sebou, přesto podala velice pěkný výkon. Tím, že se závodu zúčastnila, si otevřela cestu do okresního kola. Leoš Kříž jako dorostenec to měl těžší. Po zmatcích ze strany pořadatelů nakonec také uspěl a tuto kategorii vyhrál. Největší konkurenci mela pětičlenná hlídka. Odstartovali jako první a já neměl sebemenší možnost zjistit, jak si na trati vedou. Čekal jsem jako na trní, hlídal čas a vyhlížel, odkud přiběhnou. Zdolat zmíněné nástrahy a čtyřkilometrovou trať přeci jen chvíli trvá. Nakonec jsem se dočkal a zahlédl jejich dresy na horizontu. Něco se mi však nezdálo a po chvíli jsem na to přišel. Byli jen čtyři!

Pokud družstvo nedokončí soutěž kompletní, následuje diskvalifikace. Nemohl jsem uvěřit svým očím a čekal jsem na vysvětlení. Bohužel jsem se dozvěděl, že se Martin Čihák při přesunu mezi druhým a třetím stanovištěm vážně zranil. Šlápl při běhu do prohlubně zafoukané listím a poranil si vazy v kotníku. Odvezl jsem jej na ošetření do nemocnice v Pardubicích, kde po zaplacení devadesátikorunového regulačního poplatku dostal nechodící sádru.

Po návratu jsem očekával verdikt rozhodčích. Družstvo nebylo diskvalifikováno, byly mu však na každém stanovišti připočítány trestné body. I s tímto hendikepem však obsadilo třetí místo. Vezmeme-li ještě v úvahu, že se kluci delší dobu rozhodovali, zda v závodě vůbec pokračovat a vyčkali u zraněného do příchodu pomoci, stali by se jinak bezesporu vítězi.

Pro mně osobně však vítězi jsou. Ať už z důvodu toho, že pomohli zraněnému kamarádovi, nebo proto, že to nevzdali.

Celkově hodnotím výsledek ZPV velice kladně, i když je to jen malý krůček k úspěchu ve hře Plamen. Na jaře nás čeká písemný test, závod na 100m jednotlivců, štafeta a královská disciplína - požární útok.

Abychom mohli tyto diciplíny trénovat, požádal jsem zastupitele o finanční příspěvek na urovnání travnaté plochy za fotbalovým hřištěm. Samozřejmě bude tato plocha k dispozici i fotbalistům a dalším sportovcům. Zastupitelstvo tento příspěvek odsouhlasilo, čímž bych mu chtěl touto formou poděkovat.

Závěrem bych chtěl popřát všem mladým hasičům bez výjimky úspěch v jejich činnosti a co nejlepší reprezentaci města Dašice v okresním kole.

 


 

Vložit příspěvek