Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

U nás v Kocourkově  -  10. 11. 2008

Původně jsem chtěl tento článek napsat jako pochvalu zastupitelům za to, že dostáli svým předvolebním slibům a nechali zřídit v Dašicích bankomat. Měl jsem pouze jednu připomínku k jeho umístění. Nechci být jen negativistický, a proto jsem chtěl psát i o pozitivních událostech v našem městečku. Bohužel okolnosti tomu chtěly jinak.

Jak jsem se dnes dozvěděl, někdo se pokusil tento bankomat odcizit. Shodou okolností jsem se byl podívat na zasedání zastupitelstva, kde se o zřízení bankomatu jednalo. Věřím, že projednávání tohoto tématu nebylo nijak jednoduché. Z jednání zastupitelů však vyplynulo, že původní zadání bylo zcela jiné, nežli oslovená firma nakonec předložila k realizaci. Dokonce jsem zaslechl něco v tom smyslu, že bylo zastupitelstvo záměrně uvedeno v omyl. Přesto byl tento bod jednání schválen. Původní umístění mělo být na náměstí. Tedy v místě, kde se dá dobře zaparkovat a podmínku o počtu měsíčních výběrů by bylo možno lépe splnit, pomocí projíždějících. Můj kolega ze zaměstnání se mi smál, proč jsme bankomat neumístili do pole mezi Dašice a Zminný. Prý by to vyšlo nastejno.

Nad některými rozhodnutími zastupitelstva, potažmo vedení města, zůstává rozum stát. Mimo již zmíněného, například to o zrušení městské policie, která měla původně služebnu právě tam, kde se momentálně nachází bankomat. Dodnes nikdo jasně nevysvětlil, jak bude zajištěna v Dašicích bezpečnost. Nebo o umístění zábran na chodník do parku, kudy potom stěží projela maminka s kočárkem. Které byly následně opět na náklady města odstraněny. Atd, atd. V okolních obcích a městech jde vývoj kupředu. Holice zanedlouho otevřou obchvat. V Moravanech byla přednedávnem postavena sportovní hala. Sezemice mají nový kulturní dům. A v Dašicích máme co? Je podobnost s Kocourkovem čistě náhodná? Kde je sběrný dvůr? Jak probíhá podpora bytové výstavby? Jak se řeší podpora soukromého podnikání? Jaké prostředky z EU jsme doposud využili? Jak pokračuje přestavba hasičské zbrojnice? Kdy konečně začne rekonstrukce sportoviště? Vyřešil někdo smrad z firmy Kataforesis? Připomínají Vám něco tyto otázky? Jsou to předvolební sliby většiny kandidátek.

Mou důvěru současné vedení města nemá. Jak vím z reakcí mého okolí, většiny obyvatel také ne. V situaci, kdy se mezi sebou nemohou dohodnout ani o místostarostovi, by byly pro Dašice nejlepší předčasné volby. Zároveň by někteří zastupitelé měli sebekriticky zvážit svoji další kandidaturu.

 


2 komentáře k “U nás v Kocourkově”

  1. Apofis napsal:

    No to koukám co se vám tam v těch Dašicích všechno děje. Starosta co uplácí a nahradí ho další kterého nikdo nechce. Jsem rád že jsem se už odstěhoval. Také jsem zaslechl na pardubickém magistrátu že už se připravují značky s názvem města v ruštině a vietnamštině.

    • Pavel Ďurišík napsal:

      Je pravdou, že v současné době žije v Dašicích početná komunita zahraničních dělníků. Troufám si však tvrdit, že převážná většina místních obyvatel není xenofobní. Máme zájem na tom, aby společné soužití bylo pokud možno bezkonfliktní a věřím, že tomu tak v budoucnu bude. Je také pravdou, že díky tomuto fenoménu se daří opravovat budovy, které by jinak byly odsouzeny k zániku. Dále bych prosil přispivatele, aby se vystříhali osobních invektiv. Diskuse musí být korektní a věcná. Pokud máte důkazy o trestné činnosti, máte povinnost to neprodleně ohlásit. V opačném případě se může jednat o pomluvu.

 

Vložit příspěvek