Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Cenzura v ozvěnách  -  7. 11. 2008

Dnes jsem si koupil nové vydání Dašických Ozvěn. Byl jsem zvědav na to, jak bude uveřejněn můj článek o Drakiádě. Výsledek mě opravdu nepřekvapil. Stejně tak, jako již několikrát předtím, byl článek bez mého souhlasu " upraven do přijatelné podoby".

V předchozích případech se jednalo o obsahové úpravy, mající za účel zmírnění kritického tónu vůči některým zástupcům vedení města. Dobrá. Přešel jsem to, protože jsem nechtěl zhoršovat již tak napjatou atmosféru. Čím jsem se však provinil tentokrát? Tím, co se v místních podmínkách neodpouští. Považte, spolu s ostatními členy MO ČSSD Dašice jsem ve svém volnu, zcela bez nároku na odměnu pomohl zorganizovat dvě akce pro naše nejmenší. Navíc jsme oslovili sponzory a z jejich příspěvků zajistili kulturní program a dali pár maličkostí dětem zdarma. No, a teď ta největší drzost: Napsal jsem o tom článek do Ozvěn, a navíc ho podepsal Pavel Ďurišík - předseda MO ČSSD Dašice.

To je tedy ale nebezpečná věc. Představte si, ten týpek, co šéfuje v Dašicích socanům, se zviditelňuje v místním plátku. To mu teda tolerovat nebudem. Ještě by se ukázalo, že jim jde opravdu o lidi. Tak to tedy nééé - škrt!..... Tím škrtáním ovšem může nastat zmatek. Představte si například pana Jiřího Horu mladšího, který by například napsal článek o zásahu hasičů při požáru. Cenzor mu vyškrtne pod podpisem starosta SDH Dašice. Ten kdo nezná místní poměry by si mohl myslet, že požár uhasili třeba zahrádkáři, nebo myslivci. Nebo by bylo vtipné vyškrtnout jméno a ponechat funkci. Mohla by to být nová forma tajenky. Jsem si jist, že se toto nestane. Mezi námi je totiž podstatný rozdíl. Hasiči jsou dobrovolná organizace a nebudou tedy za dva roky kandidovat do zastupitelstva.

A teď opět trochu vážně. Já se opravdu za svou funkci nestydím. Byl jsem do ní demokraticky zvolen a snažím se ji dělat co nejlépe. Dokonce se před nikým neskrývám a snažím se s každým, kdo projeví zájem, diskutovat. Tento blog je toho důkazem. Můžete se do mě na těchto stránkách opřít, až ze mě budou třísky lítat. Slibuji, že i na takové názory budu reagovat ( pokud budou korektní a slušné). Takže, milí čtenáři do toho. Pod článkem jsou komentáře, nebo máte možnost se přidat k bloggerům.

Zdraví Vás Pavel Ďurišík - předseda MO ČSSD Dašice

PS: Václave, jestli mi to proškrtáš, tak nebudem kamarádi.

 


 

Vložit příspěvek

*