Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Zřejmě nedůležitých 90 let  -  3. 11. 2008

Když se řekne 28. říjen 1918, mnohým z nás se vybaví událost, která je pro naši malou zem velice významná. Když se řekne 28. říjen 1918, tak tímto datem hrdě označíme vznik samostatného státu Československa. 28. říjen patří k tučně vytištěným dnům i v učebnicích dějepisů.

Není mi, však známo z jaké učebnice dějepisu se učil náš pan starosta Ladislav Racek. Je skoro neuvěřitelné, že představitel našeho města pokládá věnec na 27. Říjen. Těžko říci, jestli si pan starosta vsugeroval datum 27. říjen jako den vzniku samostatného Československa nebo je unaven z volby nového místostarosty, kterého mimochodem naše zastupitelstvo hledá už téměř čtvrt roku. Nemohu někomu zazlívat, že nemá rád projevy před lidmi, ale ptám se, jestli se takto může chovat politik a jestli je vůbec potom tento člověk hoden reprezentovat město? Po celé republice se konaly slavnosti k uctění tohoto dne, avšak náš pan starosta si to nechal pro sebe a šel položit cosi jako věnec, který ani zdaleka nevystihuje význam 90. výročí vzniku samostatného Československa na památník o den dříve. Neříkám, že velikost nebo cena rozhoduje o míře uznání, ale myslím si, že devadesát let státu je pěkné důstojně oslavit a neodbýt ho čímsi co se prodává na dušičky. Zajímalo by mě, proč nikdo z občanů nevěděl o této akci, proč město nedalo vyhlásit, že bude provedena tato slavnost i na území Dašic.

Dnes si po tomto významném dni, který pan starosta v Dašicích zevšednil a nepřímo tak znevážil, můžeme říct, jestli tím i možná neurazil památku a odkaz našich prvorepublikových politiků, pro které 28. Říjen 1918 nebylo jen datum v kalendáři na pokládání věnců, ale byl to pro ně den, který přinášel novou a lepší budoucnost pro další generace v samostatném Československu.

 


4 komentáře k “Zřejmě nedůležitých 90 let”

 1. Anonymní napsal:

  Konečně někdo, kdo se nebojí veřejně vyjádřit to, co ví každý. Je to ostuda.

 2. Anonymní napsal:

  uz nechceme byt utlacovani sme velky narod

 3. Anonymní napsal:

  ooooooooo dasice me rodne mesto at uz se tam neco dej…honze by mel zacit kandidovat na toho starostu…kral je mrtev, at zije kral.

 4. Noname napsal:

  Fernet ????

 

Vložit příspěvek