Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Předvolební perlička  -  16. 10. 2008

V současné hektické předvolební situaci mě zaujala v plejádě různých plakátů a brožurek jedna věc. Jedná se o otevřený dopis voličům od našich zastupitelů z KDU-ČSL. Jedná se o neotřelý způsob, jak oslovit potenciální voliče. Výše uvedení zastupitelé jsou první, kdo s něčím takovým přišel. Pozorně jsem si proto tento dokument pročetl a přemýšlel o obsahu. Zcela určitě musím s autory souhlasit v tom, že Dašice čeká mnoho úkolů a problémů, které je potřeba řešit. Dokonce si myslím, že vzhledem k poloze, velikosti a postupném rozvoji Dašic není jejich budoucí význam ani našimi, ani krajskými zastupiteli doceněn. Proto mě obzvláště zaujala pasáž o financích, které se podařilo získat pro Dašice za toto volební období, v němž nečekaně zesnulého hejtmana Ing. Michala Rabase zastupoval zmiňovaný vicehejtman Ing. Roman Línek. Částka, kterou Dašice podle tohoto dopisu v období 2005 - 2007 od kraje obdržely činí 467 000,--Kč, což je v průměru 155 000,--Kč za rok. Je to lepší nežli nic. Ať se ale na mě čtenář nezlobí, zdá se mi to skutečně žalostně málo. Za 155 000,-- dnes nevybudujete téměř nic. Pardubický kraj by měl být k Dašicím vstřícnější. Vždyť v nedaleké budoucnosti budou všichni obyvatelé trpět díky významné komunikaci R35, která je v našem katastru připravována. Zájem na jejím vybudování má zejména Kraj, nikoli Dašice. Osobně chápu snahu zastupitelů získat podporu pro jejich kandidáta. Ovšem zejména tento kandidát by měl sám svým aktivním přístupem přesvědčit své potenciální voliče snahou řešit jejich problémy. To se však bohužel v případě Ing. Línka nestalo.
dopis

 


Jeden komentář k “Předvolební perlička”

  1. strach napsal:

    Souhlasím s názorem, že Dašice čeká mnoho problémů a úkolů, které bude potřeba vyřešit. Avšak podle mého názoru za jiného vedení města. Vždytˇ naši zastupitelé hledají mezi svými řadami již několik měsíců místostarostu. Jak můžou rozhodovat o otázkách rozvoje občanského, ale i kultůrního žití v Dašicích? Když nejsou schopni nalézt mezi sebou kompromis názorů k volbě nového místostarosty. Toto je jen jeden problém, příště se budeme ptát na něco jiného.

 

Vložit příspěvek