Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Dašice a tranzitní doprava  -  10. 10. 2008

Před dvěma lety jsem v Dašických ozvěnách viz. http://www.dasice.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.aspx?id_org=2479&id_dokumenty=1440 publikoval článek o výstavbě rychlostní komunikace R35. V této souvislosti jsem upozorňoval na nutnost řešení dopravní situace, která bude toto výstavbou v Dašicích vyvolána. Zcela klasicky, tak jak je tomu u nás zvykem, byl můj názor bagatelizován. V současné době vede přes naše městečko objížďka způsobená rekonstrukcí silnice v Sezemicích. Při ranní špičce je provoz tak hustý, že z Dašic do Pardubic jede kolona rychlostí cca 60km/h. Vcelku by o nic nešlo, pokud by se jednalo o dočasnou záležitost. Bohužel však musím konstatovat, že moje nejčernější předpoklady se postupně potvrzují. U Černé za Bory vzniká jakýsi areál a mnoho lidí se ptá, o co vlastně jde. Pokud jsou mé informace správné, a tvar budovy i její vybavení tomu nasvědčují, se jedná o tzv. logistické centrum. Pokud někomu tento trminus technikus nic neříká, pokusím se to v krátkosti osvětlit. Jedná se o obrovské skladovací prostory, do nichž se na jedné straně materiál naváží, poté se různě přetřídí a přerovná a na druhé straně je zase odvážen pryč. To samo o sobě dává tušit, jaký bude pohyb kamionů směrem k tomuto centru. Nemám vůbec žádné iluze o tom, kudy se do doby vybudování severojižního obchvatu Pardubic bude jezdit. Můj článek měl za úkol vyburcovat naše zastupitele k aktivitě při přípravě obchvatu Dašic. Do roku 2013 jsou k dispozici peníze z Evropské unie. Podle vyjádření kandidáta ČSSD do krajského zastupitelstva p. Tichého se za předchozí roky tyto prostředky nevyčerpaly. To znamená, že ten kdo předložil připravený projekt, většinou peníze získal. Neděje se však nic. Část našich zastupitelů je plně zaměstnána zákulisními jednáními o volbě místostarosty. Na tak nedůležité záležitosti, jako je například dopravní situace, samozřejmě nemají čas. Jen bych jim chtěl připomenout slib, který skládali na prvním zasedání zastupitelstva.

 


 

Vložit příspěvek