Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Posvícenská ohlédnutí  -  2. 10. 2008

Je neděle 14. září odpoledne. Počasí nic moc, ale přesto jdeme s manželkou a dětmi na houpačky. Cestou potkávám pár rodin s dětmi, které se už vracejí z pouti domů. U atrakcí pobíhá asi třicet dětí různého věku. Opodál postávají a baví se jejich rodiče. Neustále se mi vrací vzpomínka na moje školní léta, kdy jsme s kamarády prohoupali celý víkend. Dašické náměstí přeplněné atrakcemi v odpoleních hodinách praskalo ve švech. Příbuzní přijeli za svými nejbližšími z různých koutů republiky. Potkávali se staří známí, vyprávěli svoje příběhy. Ne. Nemluvím o první republice. Takové byly Dašice před pětadvaceti lety. Letošní posvícení se s tím ve vzpomínkách bohužel srovnat nedá, přestože byl jeho program pestrý. V sobotu dopoledne proběhl nohejbalový turnaj. Konal se na asfaltovém hřišti plném výmolů, které pár nadšenců den předtím provizorně upravilo na jakž takž přijatelnou úroveň. Dále se konal, pokud je mi známo, volejbalový turnaj dvojic, odpoledne v restauraci Na Ostrově 10. ročník posvícenské páky a večer taneční zábava. Dalším programem byl šachový turnaj, divadelní představení a vystoupení mažoretek. V neděli odpoledne nám zahrála dechová kapela a večer, opět v restauraci Na Ostrově, tahal harmoniku pan Chvojka. Nemohu opomenout výstavu výpěstků našich zahrádkářů, pod patronací pana Zemana. Nebylo toho tedy málo, ce se o posvícení dělo. Nicméně organizačně byly některé věci značně nedotažené. Například pan Kolář musel na poslední chvíli shánět stoly, aby se vůbec mohl uskutečnit šachový turnaj. Nebo na náměstí, kde hrála dechovka byly pouze dvě lavičky. Posluchači dříve narození po chvíli odcházeli, protože už dlouho stát nevydrží. Nicméně nechci jen kritizovat. Spíše o tom hovořím proto, aby se příště tyto chyby napravily. Myslím, že by bylo dobré příště například zorganizovat na náměstí vystoupení nějakých známých umělců. Jak vím ze svých vlastních zkušeností, lze toto vystoupení pořídit za přijatelnou částku. Zkrátka je nutné vytáhnout Dašičáky ven. Jeidně tak se duch posvícení nevytratí a nestane se jeho synonymem jenom husa ze zelím.

 


 

Vložit příspěvek