Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Přehled stran a hnutí kandidujících v Pardubickém kraji  -  9. 10. 2013

131018-stranyV Pardubickém kraji jde do voleb 20 stran a hnutí. Více se o poslanecké mandáty uchází pouze ve Středočeském kraji a v Praze. Zde najdete přehled všech uskupení, které budete v kraji moci volit. Volič bude moci dát jeden hlas jedné straně. Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 25. a 26. října. Na těchto stránkách vám budeme přinášet další volební informace, které souvisí s naším regionem.
Aktiv nezávislých občanů (ANEO) - www.intercity.cz/aneo/index.htm

01-aneo

 

 

 

ANO 2011 - www.anobudelip.cz

03-anoHnutí ANO 2011 založil druhý nejbohatší Čech Andrej Babiš. Hlavními cíli hnutí je funkční a právní stát, spravedlivá a nezadlužená společnost, budoucnost bez korupce a výkonná veřejná správa. Hnutí zatím nemá žádného poslance, senátora, krajského ani obecního zastupitele. Předsedou strany je Andrej Babiš.

 

 

 

Česká pirátská strana (ČPS) - www.pirati.cz

02-cpsČeská pirátská strana je politická strana inspirovaná Piráty ze Švédska a dalších evropských zemí. Zaměřují se zejména na občanské svobody, sdílení informací a na ochranu soukromí. Strana se angažuje také v oblasti legalizace marihuany, nebo boji proti rasismu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 získala strana 0,8% hlasů. V Senátu má jednoho zástupce – Libora Michálka. V celé České republice nemá strana žádného krajského zastupitele a tři obecní zastupitele. Předsedou strany je Ivan Bartoš.

 

Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) - www.cssd.cz
04-cssdČSSD je nejsilnější levicová strana v České republice. Je také favoritem parlamentních voleb. Mezi hlavní body programu sociální demokracie patří tvorba pracovních míst, zvyšování minimální mzdy, zkvalitnění zdravotní péče a zajištění důstojného stáří. Strana je v tuto chvíli rozdělena na křídlo kolem předsedy Bohuslava Sobotky a na část kolem místopředsedy Michala Haška, který úzce spolupracuje s prezidentem Milošem Zemanem. V posledních sněmovních volbách získali 22% hlasů. ČSSD má také 48 senátorů.

 

 

 

 

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) - www.dsss.cz

05-dsssKrajně pravicová DSSS prosazuje zavedení trestu smrti, vystoupení z EU a NATO, zákaz homosexuálních sňatků, nebo větší samostatnost měst a obcí v daňové oblasti. V posledních volbách do PS získala DSSS 1,1% hlasů. Předsedou strany je Tomáš Vandas.

 

 

 

 

Hlavu vzhůru – volební blok - www.hlavu.cz
06-hlavuEuroskeptický blok Hlavu vzhůru navazuje na strany, které dříve zakládala a vedla Jana Bobošíková. Blok se snaží integrovat všechny „klausovce“. Na kandidátkách tak budou bývalí členové ODS, Jihočeši 2012 a další. Blok se prezentuje jako konzervativní, euroskeptický a pravicový. Předsedkyní je Jana Bobošíková.

 

 

 

 

 

 

Klub angažovaných nestraníků (KAN) - www.kan.cz
07-kanKAN prosazuje ideály svobody, demokracie, prosperity, rasovou toleranci a rovnost příležitostí. V posledních volbách kandidovali členové KAN v rámci Konzervativní strany. Předsedou strany je Pavel Holba.

 

 

 

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) - www.kscm.cz

08-kscmKSČM je druhou nejsilnější levicovou stranou v ČR. Komunisté se chtějí snažit o zvýšení počtu pracovních míst, jistotu ve stáří, vystoupení ČR z NATO. Ve straně jsou kromě tradičních marxistů stále také stalinisté, kteří mají zastoupení ve Sněmovně. Radikální jsou také mladí členové strany. KSČM v posledních volbách získala 11,3% hlasů. Má také 2 senátory. Předsedou je Vojtěch Filip.

 

 

 

 

 

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) - www.korunaceska.cz

09-kcKoruna Česká se dlouhodobě snaží o změnu státního zřízení na konstituční monarchii. Kromě toho prosazuje ochranu památek, zlepšení vztahů mezi středoevropskými státy a podporu církve. V poslední volbách dostali 0,07%. Předsedou monarchistů je Václav Srb.

 

 

 

 

Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (KDU-ČSL) -www.kdu.cz

10-kduV uplynulém volebním období poprvé od vzniku ČR chyběla KDU-ČSL ve Sněmovně. Zejména její vedení pak prošlo radikální proměnou. Mezi priority strany patří podpora rodiny, integrace do EU, podpora venkova a zemědělství, a prosazování křesťanských hodnot. V posledních letech se snaží strana více otevírat nečlenům. Ve volbách v roce 2010 získala 4,4%. V Senátu sedí 4 lidovci. Předsedou je Pavel Bělobrádek.

 

 

LEV 21 – národní socialisté - www.nslev21.cz
11-levNová historie národních socialistů se začala psát v roce 2011 poté, co do křesla předsedy usedl bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Strana se prezentuje jako proevpropská. Jako levicová strana prosazují sociální stát.

 

 

 

 

Občanská demokratická strana (ODS) – www.ods.cz

12-odsDosud nejsilnější pravicová strana je po řadě skandálů v situaci, kdy je její volební výsledek velkou otázkou. Stana v tuto chvíli nemá ani předsedu, vede ji proto 1. místopředseda Martin Kuba a volební lídr Miroslava Němcová. ODS odmítá federalizaci EU, prosazuje boj proti státnímu dluhu a odmítá sociální stát. V posledních volbách získali občanští demokraté 20,2% a stali se nejsilnější vládní stranou. V Senátu mají 15 zástupců.

 

Politické hnutí Změna – www.zmena.cz
13-zmenaHnutí Změna dokázalo vyhrát komunální volby v Liberci a porazit ODS i ČSSD v Libereckém kraji. Nyní se rozšiřuje do celé republiky. Do voleb se spojila s několika dalšími subjekty jako například Klíčové hnutí Táni Fischerové. Hnutí dlouhodobě bojuje proti korupci a proti zavedeným stranám a v pozadí stojícím kmotrům. Aktivní je také v ekologických otázkách. Předsedou hnutí je Jan Korytář.

 

 

 

Strana Práv Občanů – Zemanovci (SPOZ) – www.spoz.cz
14-spozStrana s výraznou orientací na prezidenta Miloše Zemana prosazuje přímou demokracii. Straně je vyčítána její vazba na ruskou společnost Lukoil, nebo na kontroverzního lobistu Miroslava Šloufa. Do jejích řad hojně vstupují bývalí sociální demokraté. V posledních volbách získali Zemanovci 4,3%. Předsedou je Zdeněk Štengl.

 

 

 

 

Strana soukromníků České republiky (SSČR) – www.soukromnici.cz

15-sscrUž podle názvu je jasné, že strana má ve svém programu body na podporu živnostníků a podnikatelů. Na kandidátkách soukromníků najdeme také některé členy strany LIDEM. V minulých volbách Soukromníci podpořili ODS. Předsedou je Rostislav Senjuk.

 

 

 

 

Strana svobodných občanů (Svobodní) – www.svobodni.cz
16-ssoPravicová strana, která klade důraz na svobodu jednotlivce, štíhlý stát, nízké daně a volný trh. Většina členů Svobodných prosazuje vystoupení ČR z Evropské unie. V posledních volbách získali 0,7% hlasů. Předsedou strany je Petr Mach.

 

 

Strana zelených (SZ) – www.zeleni.cz

17-szLiberální strana zelených je aktivní ve vztahu k ochraně přírody. Některé její názory jsou pravicové, některé výrazně levicové. Krátce před volbami opustil stranu bývalý předseda Martin Bursík s tím, že je strana příliš levicová. V posledních volbách dostali Zelení 2,4%. V Senátu mají dva zástupce. Předsedou je Ondřej Liška.

 

 

Suverenita – Strana zdravého rozumu (Suverenita) – www.suverenita.info

18-szrStrana, která donedávna spolupracovala s Janou Bobošíkovou, jde nyní do voleb samostatně. Strana prosazuje přímou volbu starostů a hejtmanů, bezplatnou MHD pro důchodce a rozvoj venkova. Strana je spíše euroskeptická. Předsedou je Petr Hannig.

 

TOP 09 – www.top09.cz
19-topKonzervativní strana, která vzešla zejména z pravicového křídla KDU-ČSL se nyní snaží stát lídrem české pravice. Strana je proevpropská a prosazuje snížení platů ústavních činitelů, snížení deficitu veřejných rozpočtů a rovné příležitosti. Řadou skandálů si v uplynulém období prošli členové Miroslav Kalousek, Vlasta Parkanová a Jaromír Drábek. V posledních volbách získala TOP 09 16,7% hlasů. Předsedou je Karel Schwarzenberg.

 

 

 

Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury – www.hnutiusvit.cz
20-usvitHlavním cílem hnutí je změna Ústavy a posílení přímé demokracie. Předsedou je Tomio Okamura, který byl v loňském roce zvolen senátorem na Zlínsku. Poté se pokoušel kandidovat na prezidenta, ale nezískal potřebný počet podpisů. Nyní kandiduje do Sněmovny. Pokud by byl zvolen, tak prý dá přednost poslaneckému mandátu před senátorským.

 

 

 

Matěj Brýdl
Zdroje: webové stránky politických stran, Wikipedia.org

 

Článek publikován s laskavým souhlasem pana Matěje Brýdla (http://www.lanskrounsko.cz/cz/zpravodaj/3755-prehled-stran-a-hnuti-kandidujicich-v-pardubickem-kraji)

 


 

Vložit příspěvek