Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Jak hospodaří Dašice?  -  30. 4. 2013

Na stránce http://monitor.statnipokladna.cz/2012/obce/detail/00273481 naleznete mimo jiné i základních údaje o tom, jak velké příjmy a výdaje město Dašice v roce 2012 (resp. 2011 a 2010) mělo a na co je využívalo.

 


3 komentáře k “Jak hospodaří Dašice?”

 1. Rozpočet Veřejně o.s. napsal:

  A pokud by vás zajímal i stav v letech 2000-2011:
  http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/574899-dasice

 2. ??? napsal:

  Jak Dašice hospodaří vidím kolem sebe. Zatímco stavební sezóna jinde v létě vrcholí (opravují se např. chodníky) v Dašicích je ticho po pěšině a přitom zrovna ty chodníky vypadají často dosti žalostně. Byla také slibována druhá fáze regenerace parku u ZŠ, ale zatím se tam taky nic neděje. Začíná to připomínat pasivitu vedení města z dob nedávno minulých.

 3. Pavel Ďurišík napsal:

  Potom bych doporučoval brýle. Financování města je něco trochu jiného, nežli financování firmy. Kromě několika málo zdrojů příjmů je město závislé na daňových příjmů, které přeposílá stát ( část DPH, daň z nemovitosti a.t.d.). Vzhledem k ekonomické krizi však tyto příjmy nedosahují výše ktrou ministerstvo doporučovalo v predikci pro sestavení rozpočtu na rok 2013. Protože jsme však této predikci nevěřili, počítali jsme už v návrhu rozpočtu s nižším číslem. To se nám vyplatilo, protože jsme nebyli nuceni čerpat úvěr a tím i splácet úroky. Nese to samozřejmě i to, že nemůžeme provádět tolik investičních akcí, kolik bychom si přáli. Přesto bych chtěl namátkou vyjmenovat současně prováděné akce. 1) Sběrný dvůr – zde jsme byli nuceni zajistit plné financování z našich zdrojů, protože nám byla odňata slíbená dotace ne naší vinou. 2) Vybudování chodníku v Jungmannově ulici – zde probíhá stavební řízení. 3) Protipovodňová opatření ( spojená s rekonstrukcí místního rozhlasu)- akce už probíhá. 4) Oprava č.p.25 – oznámení o přidělení dotace přišlo před nedávnem, ale museli jsme zrušit výběrové řízení, protože se přihlásil pouze jediný uchazeč a navíc s nekompletní nabídkou. Je již ale vyhlášeno nové výběrové řízení ( viz úřední deska). Co se týče parku, pak jsme žádali o dotaci, kterou jsme v letošním roce nedostali. Projektová dokumentace však obsahuje kompletní revitalizaci parku, která bude prováděna tak, jak se bude dařit zajišťovat finanční prostředky. Co se týče chodníků, byl zrekonstruován chodník u dětského hřiště na Ostrově. Tristní je situace s chodníky u ulici Hybešova a U Splavu. MYslím, že se brzy objeví v seznamu prováděných prací. Několikrát jsem zde použil slovo dotace. Nechci se nimi zaklínat, ale myslím si, že je nutné do poslední chvíle využít těchto prostředků. Kdyby jich bylo v dobách předchozích využíváno tak jako dnes, byli bychom podstatně dále. Pokud je mi znám stav městské kasy, pak v měsíci červenci byl na účtu po zaplacení všech závazků přebytek několik milionů korun, které budou samozřejmě využity v souladu se schváleným rozpočtem. Za sebe mohu říci, že jsem rád, že se vedení města daří chovat zodpovědně a obec nezadlužovat. Pokud nejste spokojeni, pak budete mít příští rok možnost v komunálních volbách provést výměnu nás „neschopných“ za ty co to umí. S přátelským pozdravem Pavel Ďurišík

 

Vložit příspěvek

*