Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Akce PC pro ZŠ Višňová  -  24. 9. 2010

Bleskové letní povodně nadělaly na severu Čech obří škody ve dnech 7.-.8.8.2010. Mimo jiné došlo ke zničení PC učebny v obci Višňová u Frýdlantu.

Zaujalo mne, že se část jejich obce jmenuje jako řeka, na níž Dašice leží. Obrátila jsem se v polovině srpna na úřady a školy a pár firem v obcích na toku řeky Loučné se žádostí o poskytnutí jimi vyřazených počítačů pro nouzové zabezpečení výuky informatiky v
novém školním roce ve Višňové. Tuto výzvu jsem posílala jako přílohu i s konkrétním číslem účtu a kontakty, takže někdo reagoval přímo směrem k postiženým. Děkuji.

Samozřejmě jsem se nejdříve obrátila na obce, co jsou v Mikroregionu Loučná. Kromě starosty Lánů pana Malínského se neozval nikdo. Zde jsem solidaritu nevzbudila. Ze vzdálenějších míst proti proudu řeky, mimo mikroregion, ano. Vesměs to však byly stroje zastaralé a technicky vzato šlo o všehochuť, s kterou by se špatně pracovalo při zprovozňování pro potřeby školy. A nebylo jich ještě 15. Proto jsem se obrátila na větší firmy v širším regionu.

A byla jsem úspěšná. Škola ve Višńové získala díky mým zprostředkovacím akcím a početným mailům prozatím desítky tisíc na obnovu učeben. Po nové vlně mých mailů začátkem měsíce září se ozvaly velké instituce a nabídly desítky dalších počítačů, které
budou vyřazovat v následujících měsících.. Jsou sice použité, ale jsou ve větším množství jednoho typu a jen pár let staré a s kvalitním hardwarem. Budou se hodit v dalších obcích frýdlantska, které povodněmi utrpěly.

Proč dalším obcím a ne Višňové?

Je k tomu radostný důvod. Partneři sdružení v portálu „ITveSkole“ poskytli škole jako dar moderní vybavení počítačové učebny s interaktivní tabulí a nejnovějším software. Slavnostního předávání učebny se zúčastnil i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Josef Dobeš (dne 17.9.2010). Ministr pochválil konzorcium firem za rychlou pomoc, která umožnila mít místo zničené nově vybavenou učebnu. Manažer darující firmy Ing. Luděk Heinz připoměl aktuální možnosti využití prostředky z projektu EU – Peníze školám. Velkou radost měla i starostka obce Mgr.Matušková, dříve též učitelka.

V současné době mají sice náhradní prostory, ale se špičkovým vybavením a původní učebnu rekonstruují. Za pomoc nám ředitel školy (jde o ZŚ a MŠ Višňová) Ing. Luboš Šlechta poděkoval.

Tímto tedy končím své aktivity ve shánění použitých počítačů pro základní školu ve Višňové. Obec Višńová Vám bude za jakoukoliv Vaši pomoc vděčná i nadále.

Další postiženou, byť častěji frekventovanou, je obec Chrastava. Její tajemník ing. Miroslav Chvála je tou osobou, která bude dále distribuovat získané počítače v jejich regionu. Kontakt na něho je chvala@chrastava.cz.

Děkuji všem, kdo se nějakým způsobem podíleli na pomoci obcím postižených srpnovými povodněmi.

Alena Janáková

 


 

Vložit příspěvek

*