Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Veřejná sbírka pro obec Višňová  -  19. 8. 2010

Vážení spoluobčané,

všichni víte, že bleskové povodně silně zasáhly část severních Čech, hlavně Frýdlantsko. Jednou z velmi postižených obcí je Višńová. Její oficiální stránky mají adresu http://www.ob-vis.net/. Obec byla velmi poškozená a vyhlásila veřejnou sbírku:

Veřejná sbírka pro obec Višňová

V pondělí 9. 8. 2010 byla zahájena veřejná sbírka pro obec Višňová jejímž účelem je získání prostředků na zmírňování a odstraňování následků povodní v této obci a jejich osmi osad (Andělka, Víska, Předlánce, Minkovice, Poustka, Filipova, Loučná a Saň.)

Sbírka probíhá shromažďováním peněžitých prostředků na účtu obce Višňové

účet č. 0989066369/0800, V.S. 123

zřízeným pro tento účel u pobočky České spořitelny, a.s.. Od 9. 8. 2010 tak mohou všichni, kteří se rozhodnou na veřejnou sbírku obce Višňové přispět, skládat bezhotovostním převodem nebo hotovostním způsobem prostředky na její účet. Prostředky získané veřejnou sbírkou budou využívány ke zmírňování, příp. odstraňování škod způsobených povodněmi na majetku občanů a majetku obcí a jiných subjektů v obci Višňové, který slouží především k zajišťování veřejných služeb a potřeb.

Děkujeme všem, kteří se podílí na této sbírce.

--------------------------------------------------------------------------------------

Paní starostka Mgr. Matušková mi řekla (13.8.), že v tyto dny pomoc techniky potřebují mnohem víc než dobrovolnickou práci. A dostatečně zásobeni jsou i úklidovými prostředky. Kromě mnoha jiných nepříjemných událostí, zasáhla podvodeň výrazně místní základní školu a zničila jejich 4 odborné učebny včetně té počítačové. Bylo tam zaplaveno všech 15 počítačů, naštěstí monitory zůstaly v pořádku a multilicence na software také mají. Ředitel školy, Ing. Šlechta, přivítá i použité počítače, aby mohl v polovině září zahájit normální výuku. Po hovoru s ním (a na podnět bývalé žákyně) jsem se rozhodla zorganizovat jejich sbírku a pokusit se shromáždit všech 15 potřebných počítačů. Obrátím se na školy v okolí, na firmy i jednotlivce. Podařilo se mi zajistit způsob přepravy, až bude potřeba.

Obracím se i na Vás. Pokud máte počítač, který už Vašim potřebám nevyhovuje a můžete se s ním rozloučit - ve Višňové ho teď potřebují.

Věřím, že se nám podaří, společnými silami, pomoci tam, kde je to potřeba. A děkuji Vám za jakoukoliv pomoc pro stižené povodněmi.

14.8.2010

Ing. Alena Janáková
al.janakova(zavináč)seznam.cz

 


 

Vložit příspěvek

*