Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Zapojte se do vývoje těchto stránek!  -  10. 12. 2009

Nadpisem, který jsem použil, bych rád požádal Vás, návštěvníky těchto stránek, aby jste se více zapojili do dění na těchto stránkách.

Pokud máte návrh či Vás napadá nějaká otázka, která by se hodila do ankety na těchto stránkách, napište nám pod tento článek do diskuze, nebo na e-mail admin@dasice.net. Přidejte případně i odpovědi, které by pod otázkou v hlasování mohly být.

Následně vybereme tu nejlepší otázku a zbylé případně využijeme v příštích anketách.

Výsledky stávající ankety k 10.12.2009 jsou takovéto:

Vyhovuje Vám současný vývoj (směřování a řízení) města Dašice?

 • Je to tragédie!
  (77.0%, 34 hlasů)
 • Mám neutrální postoj.
  (9.0%, 4 hlasů)
 • Naprosto a bez výhrad!
  (7.0%, 3 hlasů)
 • Stejně s tím nic neudělám...
  (5.0%, 2 hlasů)
 • Je to v pohode 🙂
  (2.0%, 1 hlasů)

Celkem hlasovalo: 44

 


2 komentáře k “Zapojte se do vývoje těchto stránek!”

 1. moole napsal:

  Skoro 80 % hlasujících si myslí, že směřování a řízení města Dašice je tragédie. Docela síla, nemyslíte? Ale – dali jste vy, hlasující, nějak radním na vědomí, co vám tolik nevyhovuje? Tím ani náhodou neobhajuji radní, ale poukazuji na to, že zpětná vazba (komunikace – a to oboustranná) je důležitá součást spokojenosti obou stran. Samozřejmě, radnice by vám to mohla ulehčit, ale nabízí se myšlenka, že o negativní kritiku nestojí. Není se čemu divit, většině z nás se nelíbí. Ale aby se něco zmnilo, někde je začít potřeba.
  Před parlamentními volbami jsem dlouho zkoumal, komu odevzdám svůj hlas. Zaujaly mne myšlenky ČPS (http://www.ceskapiratskastrana.cz), a jakkoliv se její představitelé mohou zdát být recesisty, její volební program (http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages/ceska-piratska-strana/volebni-program-2010.php) rozhodně recesistický není. Tím spíš, že několik českých radnic jeho (podle mě nejpodstatnější) část už realizovalo – otevřená státní správa!
  Počítač s připojením na Internet už má dnes téměř každý (a další přibývají), tím pádem se téměř každý může podílet na směřování a řízení své obce. Proč by taky ne? Většinová demokracie konečně v praxi. Zveřejňování kompletních smluv, výběrových řízení, podrobného rozpočtu a vůbec všech obecních agend k nahlédnutí a komentování všem, veřejná hlasování pak jen dašickým. A není to nic proti nikomu – určitě sami z praxe potvrdíte, že víc očí víc vidí, víc hlav víc ví. Počítače a Internet tuto spolupráci dělají velmi jednoduchou. (Ve volebním programu ČPS jde o ten čtvrtý bod: Místo monopolu tvořit spolu. Mnohé soukromé a velmi úspěšné firmy už to pochopily. Kdo znáte Facebook, Twitter, ale i LibimSeTi chápete o čem mluvím – propojení střípků jednotlivců do čitelné smysluplné celistvé mozaiky.)
  Technické řešení by nejspíš muselo být navrženo nově a nebylo by to levné, ale o náklady by se mohly podělit všechny obce v této myšlence spolupracující (vytvořeno by bylo jednou, použito mnohokrát). I to by mohla být motivace přizvat k němu co nejvíce obcí (ale rozhodně ne „násilím“, vždy je potřeba aktivní účast, tzn. orientace v problematice).
  O tom, že je to celé velmi snadno možné, se můžete přesvědčit třeba na Semilské radnici. Více třeba na http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/lide/clanek.phtml?id=669845 nebo http://www.horni-namesti.cz/?p=5182 nebo http://www.semily.cz/cz/obcan/zpravodajstvi/aktualne/slovo-starosty/.

  Zkusím to celé ještě shrnout: Komunikace mezi lidmi je vždy důležitá. Stát i občané jsou také lidé, takže je důležitá samozřejmě i tady. Dnes můžeme psát dopisy a nosit je na podatelnu, ale je to příliš zdlouhavé na to, abychom tak činili s každou, byť důležitou, drobností, a příliš oficiální na to, abychom pokaždé dostali čitelnou odpověď z pohledu úřadu. Internet může přinést jednoduchou cestu, jak to správu státu (obce) zosobnit a komunikaci zrychlit. Nejen e-maily, které dojdou okamžitě, ale hlavně webové stránky, na kterých bude možné veškerou agendu obce zveřejnit k nahlédnutí jejím občanům a nechat prostor komentářům, nápadům, připomínkám. V konečném důsledku z toho profitují všichni, ne třeba zrovna tučnějším bankovním kontem, ale příjemnějším prostředím a spokojenějšími lidmi kolem sebe.

 2. moole napsal:

  Pro začátek bych uvítal možnost vyjadřovat se k názorům z Dašických ozvěn. Nemá-li obec možnost je vystavit i někam na internet, kde je bude možné komentovat, tyto stránky ji nabízí.
  Zkusím to MěÚ navrhnout, uvidíme, co odpoví.

 

Vložit příspěvek

*