Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.

Mladí hasiči – zakončení sezony 2008/2009  -  21. 7. 2009

Okresní  kolo Mladých hasičů, Dorostu a v Požárním sportu se konalo ve dnech 22. – 24. května 2009 na fotbalovém hřišti ve Starém Mateřově. V pátek odpoledne se vydalo desetičlenné družstvo mladých hasičů – starších žáků směrem do Mateřova. Jelikož program na celý víkend byl velice rozmanitý a nabitý, starší žáci zahájili soutěž už v pátek, a to útokem CTIF. I přes opravdu nevlídné počasí vše zvládli. Bylo sice v plánu v Mateřově přespat ve stanech, ale zima nás vyhnala domů, kde jsme družstvo ubytovali v hasičárně. A v 7 hodin ráno už jsme odjížděli společně s družstvem mladších žáků zpátky. Po nástupu se naplno rozjely disciplíny – štafeta CTIF, štafeta dvojic, štafeta 4 x 60 m, závod jednotlivců a samozřejmě i oblíbený požární útok. Sluníčko se rozpálilo, ale po studeném ránu to nevadilo. A výsledek? Starší žáci - 8. místo, mladší žáci - 8. místo. Také jsme měli několik jednotlivců – Pavel, Dominika, Jana, Petr K., Petr V., Martina a Michal, který zvítězil v kategorii chlapců. Domů jsme odjížděli unavení, ale plní zážitků. V neděli klání pokračovala v kategorii dorost, muži a ženy.

Dalšími závody – předposlední – byly Moravanské  hrátky, které se konaly 7. 6. 2009 v okolí rekonstruované hasičárny v Moravanech. Zde jsme prověřili své znalosti a dovednosti v uzlové štafetě, štafetě dvojic, upravené štafetě 6x60 m a požárním útoku. Dařilo se nám. Naše družstva skončila těsně „pod bednou“, takže mladší i starší obsadili krásné 4. místo.

Završení sezóny pro mladé hasiče bylo v neděli 21. 6. 2009, kdy se vydala družstva starších i mladších žáků do Slepotic na poslední letošní závody. Oslabení na nás zanechalo následky a moc se nedařilo. V disciplínách štafeta požárních dvojic a požární útok obsadilo družstvo mladších žáků 8. místo a starší žáci 6. místo.Tady se také vyhlašovaly celkové výsledky Ligy mladých hasičů. A jak to dopadlo? Mladší žáci – 6. a 13. místo a starší žáci místo 7.

Proto bych opět ráda poděkovala všem, kteří závodí, vaří pro nás a nebo fandí. Bez jejich podpory a našeho nadšení tohle dělat opravdu nejde.