Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Silnice smrti  -  22. 5. 2009

Dne 19.5.2009 opět vyhasnul jeden lidský život na silnici mezi Pardubicemi a Zminným. Viz: http://www.hzspa.cz/informace/index_a.php?id=1179 . Letos se jedná již o několikátou nehodu, s vážnými následky, v tomto nepřehledném dvoukilometrovém lesním úseku. Znovu se potvrzuje můj názor, který jsem již v minulosti presentoval (viz: můj blog z 10.10.2009). Zmíněná komunikace není dimenzována na dnešní hustotu provozu. Po dokončení sjezdu z rychlostní komunikace R35 mezi Dašicemi a Komárovem, se situace ještě podstatně zhorší. Také vybudování výjezdu ze sídliště Pod Dubem k bezpečnosti v daném úseku zrovna nepřispělo. Protože se jinudy z Dašic do Pardubic (bez značného prodloužení vzdálenosti) nedá dostat, využívají nebezpečný úsek hojně i cyklisté. Případná výstavba cyklostezky, přemosťující nebezpečné území, je bohužel pouze předmětem akademických debat. V současné nelehké ekonomické situaci je čím dál větší snaha o škrty na výdajové stránce státního rozpočtu. Jak jste mohli jistě zaznamenat z tisku, došlo k zastavení mnoha dopravních staveb z důvodu nedostatku finančních prostředků ve Státním fondu dopravní infrastruktury (SDFI). Nelze tedy předpokládat, že by došlo v brzké době k nějaké nápravě tohoto stavu. Přesto bych chtěl alspoň touto formou na problém upozornit, aby naše každodenní cesta do zaměstnání nebyla jistou formou Ruské rulety.

 


 

Vložit příspěvek

*