Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Co se děje na Tchajvanu  -  5. 1. 2009

Konec roku v našem městečku přinesl, krom jiného, jednu zajímavou událost. Po několika letech provozování restaurace Na Ostrově ( po našem Na Tchajwanu), ji opustili po předchzích neshodách s majitelem Jirka a Šárka Jelínkovi. Protože se jedná o moje přátele a zároveň o mou oblíbenou hospůdku, zajímá mě, co bude dál. Můj názor na Jirku a Šárku se může od Vašeho lišit, nicméně je zapotřebí otevřeně přiznat, že úroveň zmíněné hospůdky jejich přispěním vzrůstala.

Z klasické pivnice se postupně stala restaurace s kuchyní. Ostrov se stal také centrem kulturního dění v Dašicích. Pořádaly se zde různé akce, od tanečních zábav, rozloučení s prázdninami, až po posvícenskou páku.

Jirka, i když mu to bylo některými občany vyčítáno, se zasadil o vybudování dětského hřiště na přilehlém pozemku. Souhlasím s tím, že umístění hřiště do těsného sousedství restaurace není ideální, přesto je lepší takové, nežli žádné.

Díky Jirkovým známostem se podařilo uspořádat vystoupení několika známých umělců, zpěvákem Josefem Sochorem počínaje a Upírem Krejčím konče. Pro místní ČSSD byl Ostrov místem pořádání setkání politiků s občany. Několikrát nás zde navštívil hejtman Mgr. Radko Martínek, poslanec Ing. Mirolav Váňa, senátor JuDr. Miroslav Antl a jiní.

Velice hezké od manželů Jelínkových byl způsob, jakým se rozloučili s přáteli a pravidelnými návštěvníky restaurace. Na rozlučkové akci uspořádané 27.12. byl raut, živá a reprodukovaná muzika a vše další za symbolickou cenu.

Podle mých informací budou Jirka se Šárkou dočasně provozovat občerstvení Na hřišti. Já jim za sebe upřímně přeji mnoho úspěchu v dalším profesním životě. Restauraci Na Ostrově přeji, aby se jimi nasazená laťka nesnižovala.

 


 

Vložit příspěvek

*