Výroba, opravy a repase nákladních vagónů. Strojírenská výroba se zaměřením na železnici. Obchodní činnost v oblasti strojírenské výroby.

 
Koralkykomponenty.cz - internetový obchod s korálky - materiál pro výrobu originálních šperků. Korálky, náušnicové háčky, řetízky, zapínání, ketlovací jehly a nýty, rokajl a další.
 

Městem chodil Mikuláš  -  7. 12. 2008

Druhý adventní víkend nám v našem městečku přpomenul starou tradici Mikuláše. V pátek navečer nás v našich domovech opět navštívila známá trojice čert, anděl a Mikuláš. Přestože ne všechny děti byly po celý rok hodné, nakonec nikdo nedostal uhlí, ale sladkou odměnu. Bohužel pokud vím, chodila městečkem pouze jedna trojice, která nemohla zvládnout navštívit všechny děti. Podle mého názoru se však jedná o velice pěknou tradici, která by se něměla v žádném případě vytratit.

V sobotu večer se na náměstí konala tradiční velkolepá akce "Vítání Mikuláše". Jedná se o jednu z největších akcí v Dašicích. Před příjezdem Mikuláše pobavila příchozí dechová hudba Sebranecká. V sedmnáct hodin náměstí pohltila tma. Z prostoru od mlýna se ozval dusot koňských kopyt. Dva kočáry tažené koňmi přivážely Mikuláše s andělem a čerty. Vozy obkroužily náměstí a poté se zatavily u vánočního stromu. Mikuláš jej slavnostně rozsvítil. Slavnostní zahájení provedl Vladimír Stibor a přítomné pozdravil nově zvolený senátor JuDr. Miroslav Antl. Následovalo předávání balíčků s dobrotami dětem. Letos jich bylo přichystáno čtyřista. Provizorním pódiem byl vyzdobený návěs kamionu. Pro přihlížející zajistili občerstvení hasiči. Teplý čaj, grog a punč byl vynikající a jistě patří k předvánoční atmosféře.

Každoročně přijíždí na tuto akci více a více rodičů z dětmi z okolních obcí. Znamená to tedy, že získává čím dál větší renomé. Je perfektní reklamou Dašic. Očekával bych tedy větší zájem ze strany vedení obce. Nejen, že se nikdo z vedení nedostavil, navíc když Vladimír Stibor požádal o rozmnožení letáků s programem, nebylo mu vyhověno. Dokonce jsme zaslechli, že se touto akcí příliš zviditelňuje místní ČSSD. To opravdu nechápu. Jednak bychom se nikdy nesnížili k zneužití takovéto akce k politickým účelům, jednak se pořádání účastnili různé subjekty. Zejména se jedná o místní hasiče, bývalého starostu Bc. Jiřího Horu, komentátora Sváťu Kodeta a další dobrovolníky. Pomoci může každý, kdo má zájem. Při pořádání a oslovování sponzorů bylo vždy vystupováno jménem "pořadatelů". Město Dašice akci podpořilo jako jeden z mnoha sponzorů finančním příspěvkem a pomocí technické čety, zapůjčením osvětlení a schůdků.

Mnoho lidí se domnívá, že tuto akci pořádá Město Dašice.

Ve skutečnosti celé břímě nesl Vladimír Stibor, který tuto tradici vymyslel. Chtěl bych mu tedy za jeho činnost touto formou poděkovat a popřát mnoho zdaví a elánu do dalších let. Poděkování patří samozřejmě také všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří pro děti tento hezký večer připravili.

 


 

Vložit příspěvek

*